Polacy z Maze Of Sound na jednej płycie z gitarzystą Genesis!
by on 16-10-2015 in Reviews
Maze Of Sound

fot.: Małgorzata Bajur Photography

„Man In The Balloon” grupy Maze Of Sound to jeden z dwunastu utworów, które znalazły się na albumie „Voices For Hospices”. Na krążku zagościli także wielcy rocka progresywnego: były gitarzysta Genesis, Steve Hackett, nowa grupa basisty Marillion, Pete’a Trewavasa – Edison’s Children, a także Machines Dream, Gandalf’s Fist, Crystal Palace, The Opposite Of Hate, Greylevel i inni.

Jest to więc „album – perełka” dla każdego fana art-rocka i nie tylko! 8 z 12 utworów nie było oficjalnie wydanych nigdy wcześniej.

Środki uzyskane ze sprzedaży albumu zostaną przeznaczone na wsparcie Światowego Hospicjum i Przymierza Opieki Paliatywnej – The World Hospice and Palliative Care Alliance. Można już go nabywać jako CD oraz cyfrowo na progressivegears.com

Maze of Sound

Zespół Maze Of Sound powstał w 2012 roku z inicjatywy Piotra Majewskiego. Wykonuje muzykę z gatunku rock / rock progresywny. Fantastykę mieszają z rzeczywistością, a powagę z groteską i absurdem. Podczas koncertów Maze Of Sound nawiązują do tzw. teatru rockowego, używając kostiumów i gadżetów scenicznych. W 2014 roku zespół był m.in. headlinerem VIII Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie, wystąpił na Festiwalu w Jarocinie i Nowohuckim Festiwalu Sztuki w Krakowie podczas wystawy prac Zdzisława Beksińskiego.

Jest zwycięzcą Festiwalu Rockowanie 2014 oraz Busko-rock 2013. Wiosną 2015 roku ukazał się debiutancki album „Sunray”, który został bardzo dobrze oceniony zarówno przez fanów, jak i media polskie i zagraniczne.

W maju 2015 Maze Of Sound rozpoczęli współpracę z londyńską agencją promocyjną Downtown Artists. Tam, w legendarnym studio PlaySoho Studios (z jego usług korzystali m.in. Depeche Mode i David Bowie) i we współpracy z brytyjskimi producentami, zespół nagrywa dwa kolejne single, które będą zapowiedzią zupełnie nowej płyty. Świat stoi otworem przed Maze Of Sound.

Maciej Madejski: fabrykazespolow.pl

Posłuchaj >>

Dodaj komentarz

© 20012 - 2016 Maze Of Sound - All Rights Reserved