Rock Area – Sunray
by on 04-12-2015 in Reviews

RockArea.eu Maze Of Sound Sunray progessive rock art rockMateriał zawarty na wydanej wcześniej EP-ce, oraz szereg koncertów zespołu, w których miałem przyjemność uczestniczyć, zaostrzył mój apetyt na materiał z ich debiutanckiego, długogrającego albumu, którego wydanie zespół od jakiegoś czasu zapowiadał. Wreszcie jest!!! I chociaż gro materiału zawartego na płycie była mi już znana (dzięki wspomnianym koncertom właśnie), to i tak z wielkim zaciekawieniem wkładałem płytę do odtwarzacza, aby przekonać się jak ten materiał zabrzmi w domowych pieleszach.

Okładka Sunray album cover maze of sound progressive rock art rock polish rock bandI nie mogło być inaczej, klimatyczny charakter tej muzyki sprawia, że wyalienowanie się w czterech ścianach własnego pokoju, potęguje wrażenia płynące z chłonięcia tych bardzo lirycznych, progresywnych dźwięków.

Peter Gabriel, który pewnie jest dużą inspiracją dla muzyków (o czym przekonały koncerty zespołu, jak również sama muzyka), powiedział kiedyś w jednym z wywiadów:
„… koncert kreuje całe krajobrazy uczuć, to nieco inne przeżycie niż słuchanie płyty, której najczęściej słucha się samemu, lub w małej grupie…”
W przypadku muzyki tej łódzkiej formacji, zarówno chłonięcie jej na żywo w grupie, jak i słuchanie samemu, kreują całe połacie takich „krajobrazów uczuć” , lecz faktycznie jest to nieco inne przeżycie.

Na tym chyba polega owe „Trick Of The Witch”, ale przymykając oczy wsłuchując się w dźwięki „Sunray”, naprawdę można poczuć się niczym „Rain Charmer” , „Mad Hatter”, albo „Man In The Ballon” i na chwilę po prostu odlecieć…

9/10

Marek Toma: rockarea.eu

Dodaj komentarz

© 20012 - 2016 Maze Of Sound - All Rights Reserved